izolacja hydrauliki rury przesył maszynownia

Wykończenie izolacyjne hydrauliki w standardzie VIP – czemu nie?

Wprowadzamy do naszej oferty wykończenie izolacyjne hydrauliki w standardzie VIP! Wyższa jakość izolacji to nie tylko zmniejszenie strat ciepła, ale także poprawa estetyki instalacji ogrzewania. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane rozwiązania izolacyjne przekładają się bezpośrednio na oszczędność energii i obniżenie rachunków za ogrzewanie. To nie tylko korzyść dla środowiska, ale również dla portfela.
Ale jakie są te rodzaje izolacji?

Izolacja maszynowni, a w zasadzie elementów hydrauliki znajdujących się w niej, nie jest niczym nowym. Jednak jej jakość może zdecydowanie różnić się od siebie. Wiele osób montując instalacje ogrzewania nie decyduje się na późniejsze profesjonalne wykonanie izolacji hydrauliki. Część osób pozostawia ją taką jaka jest, a część izoluje ją osobiście niskiej jakości materiałami. Efektem tego są straty ciepła dochodzące nawet do 15% energii, które przekładają się na wyższe wydatki.

Najczęściej używanym materiałem do „domowej” termoizolacji hydrauliki jest pianka polietylenowa. Pomimo zapewnień w licznych artykułach internetowych, metoda ta jest jednak nieefektywna, nieestetyczna, a także szybko gromadzi trudny do usunięcia brud. W teorii powinna ona ograniczać straty ciepła, w praktyce jej wydajność ogranicza te straty jedynie o około 2% energii.

Izolacja hydrauliki "domowym" sposobem
Izolacja hydrauliki pianka polietylowa niska jakość
Profesjonalne wykończenie w standardzie VIP

W celu ograniczenia strat ciepła zalecamy wykonanie profesjonalnego wykończenia izolacji hydrauliki. Poprzez profesjonalne rozumiemy nie tylko montaż odpowiedniej jakości pianki – pianki kauczukowej – ale także wykonanie osłony izolacji. W ten sposób wykonana izolacja zmniejsza straty ciepła o około 7 – 15%. Warto podkreślić również, że w przypadku wykorzystania pompy ciepła do chłodzenia budynku izolacja VIP jest warunkiem niezbędnym. Izolacje w jakości przedstawionej na zdjęciu poniżej oferujemy zarówno dla instalacji realizowanych w naszej firmie jak również oferujemy wykonanie izolacji w już zmodernizowanych systemach.

Hydraulika bez wykończenia
izolacja maszynowni hydraulika bez izolacji VIP
Hydraulika z wykończeniem VIP
izolacja maszynowni hydraulika z izolacją VIP
Co na tym zyskam?

Wykonanie izolacji w standardzie VIP to koszt około 2000zł. W przypadku domu, którego roczne zużycie energii wynosi około 6000 kWh, niekontrolowane straty ciepła przy braku izolacji wyniosą około 900 kWh (15%). Przy założeniu wykorzystania pompy ciepła do grzania i chłodzenia oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej czas zwrotu inwestycji nie przekracza 5 lat.

Podsumowując, korzyści płynące z izolacji hydrauliki metodą “domową” oraz profesjonalną “VIP” są następujące:

Izolacja VIP

  • zmniejszenie straty ciepła o około 7 – 15% na przesyle
  • niższe wydatki na ogrzewanie
  • poprawa estetyki
  • łatwość w utrzymywaniu czystości

Izolacja „domowa”

  • zmniejszenie straty ciepła o około 2% na przesyle 
  • niższa cena
Nasze realizacje
Scroll to Top